img

Zakupy przez internet – dlaczego stają się tak popularne?

 

Zakupy przez Internet stają się z czasem bardzo popularne. Kupując na aukcjach internetowych można siedzieć przed komputerem i oglądać wszystko co chcemy kupić.

Oszczędność pieniędzy i czasu oraz możliwość kupienia produktów niedostępnych w tradycyjnych punktach sprzedaży – to zdaniem polskich konsumentów główne zalety e- sklepów. Badania pokazują, że zakupy w sieci zrobiło w życiu blisko 75% Polaków. Wkrótce internetowych klientów może być jeszcze więcej. Specjaliści przewidują bowiem, że do 2015 roku rynek e-commerce przyspieszy, a razem z nim wzrośnie zainteresowanie wirtualnymi zakupami.

Wygoda i szybkość szansą dla e-handlu

To właśnie wygodne i dostępne z każdego miejsca rozwiązania w zakresie e-commerce wydają się być przyszłością e-handlu. Eksperci od marketingu przewidują, że zakupy w sieci staną się jeszcze popularniejsze dzięki rozwijającym się w błyskawicznym tempie nowym technologiom, które umożliwiają dostęp do e-sklepów bez ograniczeń czasowych, z każdego miejsca – w drodze do pracy, w pociągu, w podróży. Zgodnie z tym trendem rozwijane są udogodnienia, które pozwalają nie tylko na wygodne i szybkie porównywanie cen, ale także na natychmiastowy zakup najlepszej oferty oraz ekspresową płatność za wybrany produkt, która nie będzie wymagała od kupującego skomplikowanego logowania się do banku ani podjęcia innych angażujących czynności. Nowe rozwiązania w zakresie integracji płatności online zwiększają szansę sfinalizowania zakupów.

Można przypuszczać, że klienci będą zyskiwać coraz większy komfort w zakresie zakupów online. Skoro to oszczędność czasu i wygoda najbardziej motywują ich do kupowania w sieci, poszerzanie oferty płatności za zakupy o szybkie rozwiązania wydaje się nieuniknionym krokiem ze strony wirtualnych sklepów. Szybkie płatności to gwarancja komfortu kupowania i płacenia za zakupy, a to z kolei prosta droga do wzrostu popularności e-sklepów. Przez Internet jest łatwo i szybko dokonać zakupu, a zamówiony towar dostarczy Ci kurier do domu pod same drzwi.

Zobacz również